Sofos vintažiniam kambariui

Dabar vis labiau populiarėjantis vintažinis namų stilius yra gera alternatyva norintiems turėti jaukius namus su mažomis išlaidomis ir nedidelėmis pastangomis. Nors baldai namams (taip pat ir sofos) turi turėti specifinį stilių, tačiau pačių namų įrengimas yra gana pigus. Sendintas stilius, dar vadinamas vintažiniu, numato klaidas, netikslumus, todėl viską galima įrengti pigiau.

Sendinimas – nebrangu

Baldai namamsKodėl senintas stilius dabar toks madingas? Jis numato klaidas, netikslumus, vadinasi, daugybėje apdailos momentų nereikia dailinti ir tikslinti iki maksimumo, galima pasikliauti nuojauta ir daryti „iš akies“. Be to, galima neinvestuojant daug sukurti gražų vaizdą. Tarkime, patekę į seną rąstinį namą, apklijuotą tapetais, dirbti turėsime visai nedaug. Užteks pirma nuplėšyti tapetus, tada nušlifuoti rąstus, o paskui pateplioti kokios nors spalvos dažais vieną sieną, bei kitas sienas nutepti baltai. Taip bus išgautas nepaprastai gražus sendintas stilius, kuris iš karto atrodys patraukliai. Nudažius sienas galima ir pašveisti, kad atrodytų, jog dažai dar labiau nusilupę. Sendinto stiliaus esmė tokia, kad nors dažai tepami naujai, tačiau kuriamas senovės įspūdis. Iš tiesų seni besilupantys dažai nebūtų gražu, nes tai reikštų destrukciją, jog viskas sena ir reikia remonto. O štai tada, kai sendintas stilius sukuriamas specialiai, tai remonto (kad ir kosmetinio) naujumas visgi išlieka, ir taip mes turime jaukius ir ilgai dar pataisymų nereikalaujančius namus. Geriausia, jeigu sendinto interjero bus ne tik svetainė ar vienas kambarys, bet visos namo (ar buto) erdvės, tai suteiks gražų ir jaukų įspūdį ir leis maloniai jaustis.

Svetainės baldai

Taigi, jeigu jums reikalingi svetainės baldai kambariui, kuris yra sendinto stiliaus, tada reikia paieškoti kažko, kas būtų artimesnio dvarų, taip pat antikvarinių namų apstatymui. Paprastai tokio stiliaus sofos turi dailias raitytas formas,sofos gobelenas gali būti su augalų motyvais, tiek medžiaginis, tiek odinis. Ant jos gražiai atrodys pagalvėlės su kutais. Tinka prabangaus antikvarinio stiliaus svetainės baldai, kurie pavers netiksliai ir tarsi atsainiai padarytą svetainę (sienas, grindis, lubas) paversti modernia aplinką senoviniam stiliui. Gerai atrodančio vintažo esmė ir yra tokia, kad viskas čia turi harmoningai derėti. Jeigu sienos sendintos, tuomet baldai turi būti naujesni, bet irgi to senovinio stiliaus. Netiks tokiame kambaryje modernios skandinaviškos sofos, taip pat visiškai minimalistiniai baldai. Gerai atrodys didesnės, masyvios užuolaidos, minkštas kampas iš pufų, taip pat didesnis kabantis liustras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *