Odinių baldų privalumai ir trūkumai

BaldaiIšsirinkti sau naujus baldus gali tapti tikru iššūkiu. Taip yra todėl, jog pasirinkimo tiesiog apstu – tiek kainų, tiek ir funkcionalumo prasme. Vieni svarbiausių baldų jūsų namuose – sėdimieji, t.y. sofos, foteliai, kėdės ir t.t. Taip yra todėl, kad ant jų praleidžiate labai daug laiko ir tiesiogiai sąveikaujate su jais savo kūnu, todėl nuo jų kokybės dalinai priklauso ir tai, kaip jaučiatės fiziškai. Vienas populiariausių klausimų – ar tai turėtų būti odiniai baldai, ar kiek labiau įprasti, audiniu traukti baldai?

Odiniai baldai turi savus pliusus ir minusus, todėl pakalbėkime apie kiekvieną iš jų atskirai ir tai padės jums susidaryti savo nuomonę apie tai, ką pasirinkti.

Vienas iš didžiausių odinių baldų privalumas – apsaugo nuo alergijos. Šiais laikais labai daug žmonių kenčia nuo įvairių formų alergijų, tad odiniai baldai gali tapti tikru išsigelbėjimu. Taip yra todėl, jog odiniai baldai savyje nekolekcionuoja įvairių dulkių ir erkučių, taip pat kaip ir augintinių kailio. Kitas didelis pliusas – odiniai baldai nereikalauja tiek daug priežiūros, kaip audiniu traukti baldai. Medžiaga aptraukti baldai yra pralaidūs dulkėms ir nešvarumams, todėl juos būtina reguliariai valyti. Bėda tame, jog paprasto nuvalymo čia nepakaks (ypač, jei ant baldo buvo kažkas išpilta), tokius baldus reikia valyti giluminiu, cheminiu būdu. Įrangą tokiems darbams atlikti turi toli gražu ne kiekvienas, o samdytis profesionalus, kurie tai atliktų už jus, gali būti brangu. Tuo tarpu odinių baldų priežiūra nesukels tokio didelio galvos skausmo – juos pakanka nuvalyti šlapia šluoste ar specialiu valikliu, kaip ir kitus kietus namų paviršius. Žinoma, jei nešvarumai yra įsisenėję ir lengvai nepašalinami, taip pat gali reikėti cheminio valymo.

Galiausiai, odiniai baldai atrodo labai gražiai. Tikriausiai visi sutiks, jog estetine prasme odiniai baldai neturi sau konkurentų ir puikiai tinka daugumoje interjerų.

Didžiausi odinių baldų minusai yra kaina ir komfortas. Natūralu, jog odiniai baldai kainuoja brangiau, todėl kai kurie žmonės disponuojantys mažesniu biudžetu baldais gali susidurti su sunkumais juos įsigijant. Kalbant apie komfortą, sėdėti ant odinių baldų nėra taip minkšta ir patogu, kaip ant audiniu trauktų baldų. Be to, odiniai baldai labai atspindi temperatūrą – jei yra šalta, baldai pritrauks šaltį ir bus šalti, o jei yra karšta, jie taip pat kaitins jūsų kūną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *