Atsargiai su pjūklu!

Yra sodo technikos, kuria naudotis reikia tik šiek tiek pasisaugant, o šiaip ją galima laikyti iš esmės saugia. Pavyzdžiui: https://parkutechnika.lt/benzinines-vejapjoves. Bet yra ir tokios technikos, kuri iš tikrųjų naudoti reikia itin atsargiai. Vienas pavyzdžių – grandininiai pjūklai.

Pirkti gerą pjūklą, perskaityti instrukcijas

Parko priežiūraPirmiausia, grandininis pjūklas turėtų būti perkamas tikrai geras. Įmanoma iš Kinijos atsisiųsti pigių padirbinių, bet visi žinome, kad tokio tipo produkcija paprastai ilgai netarnauja. Šiuo atveju, reikėtų pagalvoti apie tai, kad geras pjūklas jums tarnaus ilgiau, o taip pat bus saugus. Kai sulūžta plastikinė kėdė, pigi ir kinietiška, nieko baisaus. Blogiausia, kas atsitinka – nukrentate ant žemės ir šiek tiek užsigaunate. Bet jeigu sulūžta kažkas tokio pavojingo kaip pjūklas, gali būti blogai. Nebūtinai gedimas bus toks, kad pjūklas neveiks, neužsikurs. Gal atsitiks kitas dalykas ir gedimas pasireikš darbo metu, dėl to susižeisite. Todėl reikia pirkti tik gerą iš patikimo gamintojo grandininį pjūklą, kuris galėtų užtikrinti tą saugumą. Be to, reikėtų stengtis prieš naudojimą gerai perskaityti visą instrukciją. Visgi, tai sudėtinga technika, kuri tik atrodo paprasta. Ir naudoti ją reikia tinkamai.

Tik blaiviems

Vienas svarbiausių saugumo reikalavimų dirbant su grandininiu pjūklu – tai blaivumas. Kartais žiniasklaidą išmargina viena kita naujiena apie tai, kad kažkur susižeidė miško pjovėjas, kirtėjas, ir dažniausiai pažymima, kad nukentėjusysis visgi buvo neblaivus. Tai – iškalbingas ir neatsitiktinis faktas, kurio niekaip negali ignoruoti. Visgi tokia technika naudotis galima tik blaiviems žmonėms, kurie tikrai supranta, kas vyksta. Pjūklas – ne juokai. Galima susižeisti galūnes, kūną. Galima ir susižaloti kitaip, jeigu užvirsta pjaunamas medis ar nukrenta pjaunamas balkis.

Nenaudoti vaikams

Saugumo sumetimais, pjūklu jokiu būdu negalima leisti naudotis vaikams. Tai būtų tikrai labai pavojingas ir baisus dalykas, jeigu vaikai imtų žaisti su tokiu daiktu. Taip, kaip negalima vaikams žaisti su degtukais, taip pat reikėtų juos saugoti ir nuo naudojimosi tokiais įrankiais. Jeigu norite vaikus, paauglius apmokyti tokių darbų, kokiais patys užsiimate, galite pamažu pradėti tai daryti, tačiau reikėtų visgi tai daryti palengva ir labai gerai supažindinant su saugumo reikalavimais.

Turėti visas saugumo priemones reikėtų visais atvejais, ar naudojatės patys, ar kažkam skolinate. Skolinkite su visais saugumo padargais: šalmas, pirštinės, specialūs batai su metaliniu antgaliu, kiti dalykai, tikrai reikalingi tam, kad būtų galima saugiai dirbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *