Skirtingi puodeliai – skirtingoms kavoms

Paprastai namuose būna bent keli puodeliai ir dažniausiai kiekvienas namų žmogus puodelį naudoja taip, kaip jam atrodo geriausia. Tačiau ar žinojote, kad iš tiesų puodeliai turėtų būti naudojami pagal paskirtį. Tai yra – vieni vienaip, kiti šiek tiek kitaip.

Arbatos ir Matės puodeliai

Keramikiniai indaiVienas iš dalykų, kurį mes labai dažnai geriame namuose, yra arbata. Vieni žmonės mėgsta tik žalią arba tik juodą arbatą, kiti turi tikras arbatų kolekcijas. Paprastai arbatai rekomenduojami didesni ir platesni puodeliai. Galima sakyti, tai gali būti patys didžiausi puodeliai, nes iš jų tikrai negersi kavos, tačiau arbatai jie tinka gerai. Matė gali būti geriama iš specialaus medinio apvalaus puodelio, o taip pat jam turėtų būti priskiriamas ir specialus vamzdelis, naudojamas arbatai sudėti.

Kapučino

Kapučino kavai geriausiai tinka didesni, žemi, platūs puodeliai. Kavinėse, turbūt pastebėjote, būtent ant tokio kavos paviršiaus, ant storos putos sluoksnio, patogiausia išraityti gražiausius putos piešinius. Kai gauni tokią kavą, vėliau net gaila gerti pasidaro.

Latė, kavos kokteilis

Tiek „latė“ kavai, tiek įvairiems kavos kokteiliams puikiai tiks aukščiausi kavos puodeliai, jie gali būti net be rankenos. Taip pat idealu, jeigu jie yra kaip stiklinės, ir per juos viskas kiaurai matosi. Kodėl tai svarbu? Todėl, kad kavos kultūroje daug ką reiškia ne tik skonis ir kvapas, bet ir vizualus pateikimas. Smagu matyti, kaip kokteilioingridientai maišosi tarpusavy, taip pat, kaip ir smagu matyti, kaip latė pienas susimaišo su kava, o viršuje lieka piršto storumo putų sluoksnis.

Juoda kava arba kava su pienu

Dar dažnai geriame paprastą juodą kavą arba kavą su pienu. Tokiam atsigėrimui tinka nedideli puodeliai iš serviso.

Kasdienis ir svečių puodeliai

Ir visgi, dažniausias skirstymas, pagal ką yra pasirenkami puodeliai, tai yra asmeninės simpatijos. Kavinėse mes esame įpratę, jog kava yra serviruojama į tokius skirtingo tipo puodelius, tačiau namuose dažniausiai renkamės tiesiog tuos puodelius, kurie mums labiausiai prie širdies. Tarkime, kažkam artimiausias atrodo puodelis sugėlytėmis, kitam gal labiau patiks tas, ant kurio pavaizduoti meškučiai. Kitas žmogus turės puodelį su savo zodiako ženklu, o dar vienas – puodelį, kuriame bus to žmogaus nuotrauka, nes tokį užsakytą js gavo dovanų. Tačiau tikrieji maisto gurmanai bent retkarčiais leis save palepinti gėrimu iš tokių puodelių, apie kokius ir kalbame.

1 mintis apie “Skirtingi puodeliai – skirtingoms kavoms”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *