Namai su vaikaisi ir daiktai namuose

Kai namuose atsiranda vaikų, išlaikyti tokią tvarką, kokia buvo iki tol, tampa neįmanoma. Kadangi vaikams kudikiams reikia daug naujų dalykų, ir šie užima vietą, yra pastebimi. Tačiau nereikia dėl to galvoti, kad gyvenime kažkas pasidarė blogiau. Gal kaip tik – geriau.

Daiktus galima rinktis pagal skonį

Prekės kūdikiamsKartais atėję pas tėvus, auginančius mažus vaikus ir kūdikius, pasibaisime namų tvarka. Kai ką net veikia atgrasančiai visur besimėtantys tokie patys plastmasiniai daiktai iš prekybos centro. Tačiau vaikų daiktų dizainerė Lėja sako, kad daiktai gali būti labai gražūs ir puošti interjerą, o ne jį niokoti.

„Jeigu mums rūpi namų interjeras, tuomet į namus neperkame kažko negražaus ir nenešame. Patys naudojame tai, kas yra mums gražu. Patys ir norime dirbti tik su tokiais dalykais, kurie mums gražūs. Juk sau neperkame kokių bjaurių indų ar baldų, kai rūpinamės namų išvaizda ir jaukumu. Tad ir vaikams kudikiams turėtume rinktis daiktus vadovaujantis tais pačiais principais. Galima rasti labai gražaus dizaino vaikų daiktų, baldų, žaislų. Jie kuriami taip, kad atitiktų stiliaus tendencijas, ir drauge patiktų patiems mažyliams. Rinktis tikrai yra iš ko, dabar madingi balti, pastelinių spalvų, natūralūs, mediniai žaislai. Tereikia apsispręsti ko nori. Žinoma, tokie daiktai, turintys savo autentiką, visada ir kainuoja šie tiek daugiau, tačiau tai yra taip pat visiškai normalu. Juk ir patys sau neperkame pačių pigiausių bjaurių daiktų“, – komentuoja dizainerė.

Tvarka nėra būtina

Anot jos, jeigu iš esmės yra tik gražūs daiktai, tada ir tvarka nėra esminis dalykas. „Žinoma, kad vaikai nuolat mėtys savo daiktus ir jų bus visur pilna. Tačiau tai yra normalu, o ir žmogus turi gebėti susitaikyti su tuo, kad dabar jau gyvena kitaip ir dėl to jo gyvenime yra nauji žmonės, taip pat nauji daiktai, kurie tiesiog it gyvi keliauja. Kartais viską gadina neskoningi daiktai, kurių pridovanoja kiti žmonės. Juk kai gimsta kūdikis, draugams ir giminėms atrodo įžeidimas ateiti į svečius neatsinešus rankose kokio pliušinio zuikio ar plastmasinio kastuvėlio. O tų progų būna pilna. Naujagimio pasveikinimas, vėliau jo sutiktuvės, vėliau jo krikštynos, jo gimtadieniai ir visos kitos šventės. Tik spėk džiaugtis. Tačiau tėvai nieko iš tiesų labai nenuskriaus, jeigu netinkamus ir negražius daiktus jie surinks ir padės kažkur atskirai. Juk jūsų vaikas yra ne šiukšlių kibiras, ir į jį nereikia dėti visko iš eilės. Juk ir jūs gautas dovanas atsirenkate, tad atrinkite jas ir vaikams“, – sako stilistė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *