Mediena stogui

Stogdengiai pastebi, kad ruošiantis dengti stogą, daugiausiai klausimų kyla, kaip atvežti medžiagas. Štai Vara mediena gali pasiūlyti įvairius medžio gaminius ir žaliavas, bet ar visada tai tiks žmonėms, ir kaip jiems pasiimti tą medį?

Kur reikės medienos

Mediena statybomsNesvarbu, ar tai būtų Vara mediena, ar kitos firmos, tačiau medienos naujam stogui tikrai reikia. Yra dedamos didelės sijos, kurios iš esmės ir laiko pagrindinę stogo konstrukciją. Čia turi dirbti keli žmonės, nes vienas tokio didelio dalyko neatkels. Tada jos yra tvirtinamos labai ilgais varžtais. Taip pat yra dedami grebėstai, kitaip vadinami tąšeliais. Turi būti ir išilginiai, ir skersiniai grebėstai. Visa tai pareikalauja nemažai medienos. Ir tik ją sudėjus, yra dedamos visos kitos medžiagos. Pirmiausia šiltinimo medžiagos, po to visos plėvelės, stogo danga. Gerai yra tai, kad tokia mediena pigesnė, nei kokios dailylentės, mat ji yra neobliuota dažnai, arba tiesiog pakankamai gražiai nėra sutvarkyta. Taupant laiką ir pinigus niekas neužsiima dailinimu tų statybinių medžiagų, kurios lieka kaip paslėptos stogo konstrukcijos. Kai viskas padaryta, tuomet yra dirbama taip, kad kalami apdailos apkalimai iš vidaus, jeigu norima įrengti palėpę. Tačiau vidaus apdaila gali būti labai įvairi ir skirtinga.

Stogdengys: seną stogą dengti sunkiau

Taip pat verta paminėti ir tai, kad dirbant su senu stogu yra visada šiek tiek sunkiau. Stogdengiai sako, kad problemos paaiškėja tik darbo eigoje. Dažniausiai jau dirbant ima matytis, kur kokios stogo problemos, kur kas laša, kažkas kito būna negerai. Taip pat ima aiškėti, ar reikia keisti grebėstus, kitas medienos dalis. Žmonės visada tikisi, kad to nereikės daryti, bet vien svajonėmis juk nesikliausi. Tik nuardžius dangą matosi, ką dar reikėtų pakeisti.

Kur gauti medienos?

Kitas klausimas kyla galvojant, kur gauti medienos. Stogdengiai dažnai nenori įsipareigoti dėl tam tikrų pirkimų ir nenori užsikrauti papildomo PVM, dėl to jie neveža specialių statybinių medžiagų. Tačiau susitarti galima. Kai kurios medienos įmonės pačios atveža medžiagas ir tada žmogui būna mažiau rūpesčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *