Autobusiuku – po piliakalnius

Ieškote mini autobusiuko nuomai? Čia yra daug pasirinkimų, iš kurių tikrai pasirinksite vieną, geriausiai tinkantį jūsų kelionei. Tad jeigu autobusiuką jau turite, belieka pasirinkti kelionės vietą. Kviečiame prisiminti piliakalnius. Juk dabar yra piliakalnių metai, taigi, puikus laikas vykti ten, kur kadaise būdavo miesto centras. Kokius piliakalnius Lietuvoje verta aplankyti?

Piliakalnių metai

Autobusai kelionėmsDar kartą čia prisiminkime, kodėl sakome, jog dabar piliakalnių metai. Tokį nutarimą priėmė valdžia pernai. Kartais būna tarmių metai, kartais minimas kokios nors svarbios datos šimtmetis ar kitoks jubiliejus, o dabar kaip tik piliakalnių metai. Tai geras planas skatinti turizmą, mat piliakalniai mums yra patrauklūs dalykai. Tokiais jie yra dėl to, kad gyvename lygumose, o užlipus ant piliakalnio gali šiek tiek daugiau pamatyti iš viršaus, lyg užsikabarojus ant kokios itališkos kalvos.

Merkinės piliakalnis

Vienas gražiausių piliakalnių Dzūkijoje – Merkinės piliakalnis. Prie jo gyvenantys merkiniškiai galėtų papasakoti, jog mato kone kasdien piliakalnio aikštelėje stojančius turistų autobusus, mažus mikro autobusiukus, netgi tuoktuvininkus. Visi skuba užlipti ant gražiojo piliakalnio ir pasivaikščioti aplink. Autobusai ir mini busai priveža ekskursijų su vaikais, darbuotojų kolektyvais. Visi nori to paties – pamatyti, kaip viskas čia atrodo, ar gražu. Ir jums vertėtų apsilankyti ant šio piliakalnio. Tai ir strategiškai patogi vieta, nes ji yra kelyje Vilnius – Druskininkai. Piliakalnis ypatingas tuo, kad šalia yra Merkio intakas į Nemuną, didžiulis platus tiltas. Pats Merkinės miestelis irgi gražus, apsuptas puikių miškų, skardžių, yra ir Merkinės apžvalgos bokštas.

Dubingių piliakalnis

Kitas nuostabus, tik šiek tiek mažiau atrestauruotas, dar kiek apleistas vietinės valdžios – Dubingių piliakalnis. Ten taip pat būtina apsilankyti su autobusu ir ekskursija. Nes piliakalnį supa nuostabus Asvejos ežeras, kuris tarsi atrodytų kaip upė, tačiau vasarą vanduo būna žydras ir žalias, tad ima atrodyti, kad esate kažkokioje pietų šalyje, kur vanduo visada tokios spalvos. Tai – geriausias būdas patyrinėti Lietuvos gamtą.

Kernavės piliakalniai

Labai dažnai mini busais ekskursijos keliauja ir į Kernavę, istorinę mūsų sostinę. Čia stūkso net keli piliakalniai, įkurtas medinis etnografinis kaimas.

1 mintis apie “Autobusiuku – po piliakalnius”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *