Kodėl smulkusis verslas sunkiai juda?

UAB steigimasNedidelės konditerijos kompanijos steigimas Rasai atrodė puikus sprendimas. Juk vietoje, kur ji gyveno, kaip tik trūko normalios kavinės, kur žmonės galėtų užsukti atsigerti kavos ir suvalgyti pyragėlį. Tačiau paaiškėjo, kad smulkiajam verslui ne taip ir lengva. Dabar Rasa sako, kad jeigu viską pradėtų iš naujo, būtinai būtų samdžiusi pagalbininkus, kurie padėtų greičiau ir paprasčiau susitvarkyti visus reikiamus dokumentus. Tada ji daug ko nežinojo, todėl priėmė daug netinkamų sprendimų.

Daug PSD apmokestinimų

Kaip sako Rasa, kompanijos steigimas jai asocijavosi su pelnu ir smagios veiklos darymu vienu metu. Jai net nešovė į galvą, kad prasidės tikra mokesčių era. O dvigubi ar net trigubi PSD mokesčiai jai atrodė tikrai įdomus dalykas. Tik pradėjus dirbti paaiškėjo, kad reikia labai daug už viską mokėti. Mokesčiai už darbuotojus vertė apsispręsti, ar ji gali vienu metu išlaikyti tiek darbuotojų, kiek ji turėjo omenyje, kad reikės. „Prieš steigiant tą nedidelį verslą, buvau tokį mažą planą pasirašiusi, ten sužymėjusi, kaip ir kiek teks dirbti, kiek laiko truks, kiek visa tai kainuos, kada prasidės pelno laikas. Tačiau atrodė, kad realybė yra daug sunkesnė. Nes tas laikas, kada gautume pelną, taip ir neprasidėjo. Teko balansuoti visą laiką ant minuso ir stengtis neįkristi į minusą. Kai įdedi tiek darbo ir tau jis neatsiperka, darosi tikrai labai sunku“, – sako Rasa.

Neturi patirties valdyme

Kaip vieną iš trūkumų ji įvardijo tai, kad pati neturėjo patirties valdyme. „Aš ir dabar manau, kad mano siūloma produkcija buvo labai gera. Tie, kas ją ragavo, sakė, tai geriausia, ką yra toje vietoje valgę. Tačiau klientų buvo per mažai, mokestiniai sprendimai netinkami. Viską sugadino tai, kad neturėjau versle patirties, nors ir mokėjau pateikti puikią produkciją. Netiesa, kad reikia tik turėti gerą idėją, kurti gerą dalyką, ir turėsi daug klientų, ir pinigai patys tave susiras. Tai yra netiesa, nes iš tiesų reikia pirma mokėti daryti verslą, turėti strategiją ir pan.,“, – mąsto ji.

2 mintys apie “Kodėl smulkusis verslas sunkiai juda?”

  1. Mokesčiai verslams išties gali atrodyti milžiniški. Todėl renkantis tinkamiausią verslo formą pagal paslaugos ar prekės specifiką, prieš pradedant steigimą, ar tai būtų uab atidarymas ar kita verslo forma, verta pasikonsultuoti su profais, kurie gali padėti pasirinkti formą, kuri gali padėti sutaupyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *