Darbas su kranu mieste reikalauja kruopštumo

SavivarčiaiGalima pagalvoti, kad savivarciai su kranu yra kur kas paprastesnė transporto priemonė negu tikras statybinis kranas. Tiesos yra, tai ne tas pats, tačiau vis tiek su šia transporto įranga negali dirbti bet kas, kas panorės, o juo labiau, kas neturės tinkamų teisių. Tam reikalingos B kategorijos teisės? Ne, tam reikės jau C kategorijos teisių. Apie darbus su kranu savivartyje specifiką sutiko papasakoti jo vairuotojas.

Kur gauti tokį automobilį?

Aš pats pirkau čia: https://www.truckfind.lt/specializacijos/naudoti-sunkvezimiai. Keli draugai galvojo, kad pataupys, tai pirko per kažkokius skelbimus ar tai iš turgaus. Niekam nerekomenduočiau taip daryti, čia ne dviratį seną už 50 eurų perki, o transportą, kuris tikrai turi būti labai stabilus ir patikimas. Dėl to visada vienareikšmiškai sakau, kad reikia pirkti tik tikrai labai gerą, patikimą automobilį iš įmonės, kuri tokiais prekiauja. Ten net jeigu ir bus naudotas tas savivartis su kranu, jau jis vis tiek bus geros kokybės. Įmonė pardavėjo jums suteiks normalias garantijas ir visa kita bus tikrai žmogiška ir teisingai parinkta.

Kada pradedate dieną?

Pradedu labai anksti. Keliuosi pusę penkių ryto, pamankštinu 30 minučių, pavalgau. Tuomet nusiprausiu ir važiuoju į darbą. Jau 6 ryto daug kur prasideda statybos, o mano paslaugų kaip tik ten ir reikia. Vasarą ir Lietuvoje tenka dirbti kaip Ispanijoje – per patį karštį pasidarant pertrauką. Yra tokių, kurie dirba per kartį. Aš gal ir galėčiau taip dirbti, man iš esmės ir saulė į galvą nespigina, ir tame automobilio salone kondicionierių galiu įsijungti. Bet aikštelėje stoja visų kitų darbai, todėl ir aš tuomet pristabdau.

Kada sunkiausia dirbti?

Man sunkiausia dirbti tada, kai kompanijoje, kurioje dirbu, nebūna tvarkos. Neaišku, kas vadovauja, visi jaučiasi labai protingi, todėl tarpusavyje nesutaria. Aišku, kas nors dirba juodais, neatsiskaito su darbuotojais ir pan. Dėl to tikrai nesmagu būna, kai taip dirbu.

Kur dažniausiai dirbate?

Statybose. Aš priklausau įmonei, kuri apjungia žmones su savivarčiais ir kranais, o tuomet mus nuomojasi.

Kuri darbo dalis maloniausia?

Pats rytas, kai tvarkingai sužinau, kokie darbai laukia. Tai kažkaip įkvepia jėgų, matai, ir kiek padaryta, ir kas šiandien laukia. Ir aišku smagu vakare, jeigu pavyksta viską padaryti, kiek buvo planuota, arba kartais net ir viršyti ir padaryti kažko daugiau ir greičiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *