Atsisveikinkite su standartiniu rašomuoju stalu

Visiems žmonėms, dirbantiems su kompiuteriu, rašomieji stalai yra būtinas baldas. Tačiau galbūt jau ir neteisinga juos vadinti rašomaisiais, kadangi vis mažiau žmonių realiai fiziškai ant tokių stalų dar kažką rašo. Visgi tai yra stalai, kuriuos turėti tenka ir namuose, ir biuruose. O jų mados tendencijos, bėgant laikui, gerokai keičiasi.

Jau geriau antikvarinis nei senovinis iš plokščių

Stalai visiemsSenasis rašomojo stalo tipas: tai prieš 20 metų madingais buvę stalai, kuriuos buvo galima įsigyti jau kaip vakarietiškus stalus. Dažniausiai tai buvo šviesios smėlio spalvos stalai, kampuotų statmenų formų. Pagaminti iš plokštės, turintys keletą nekokybiškų stalčių ir labai mažai vietos kojoms pasidėti. Matyt tada, kai buvo kuriami šie stalai, niekas dar negalvojo apie tai, kad netrukus žmonės pradės visą savo gyvenimą praleisti sėdėdami prie tų stalų, todėl sėdėti ir kraipyti kojas jiems reikės kuo patogiau… Kaip ten bebūtų, tokie stalai jau gula į dar šiltus istorijos puslapius, o jų stilingą interjerą kuriantys žmonės šalinasi. Tiesa, kitaip nei jų pirmtakų dar šiek tiek anksčiau – stalų, kurie būdavo šiek tiek įstrižų formų juodų kojų, tik su stalviršiu ir be plokštėmis prilydytų kraštų. Juk retro stiliumi dabar jau vadiname sovietmečio pradžioje sukurtus baldus ir juos jau atgaivinę nešamės į savo interjerus.

Pakeliamas stovimas stalas

Visgi dabar populiariausi rašomieji stalai – tai pakeliami stalai, kurie leidžia pasireguliuoti aukštį tiek sėdint, tiek stovint. Štai taip – nebe kėdės, o stalo aukštį reguliuojame. Kodėl? Todėl, kad stuburui sveikiausia, kai sėdime ant tiesios, stačiais kampais pagamintos kėdės ir dirbame stabiliai, o ne sukiojamės ant šefo ofiso kėdės, ant kurios tik ir krypsta stuburas. Taip pat reikia stengtis per dieną daugiau laiko pastovėti, pavaikščioti. Tuo tikslu pakeliami stalai yra keliami taip smarkiai aukštyn, kad patogu pasidaro ir stovint prie jų dirbti. Tad ergonomiški baldai yra neabejotinai madingi.

Minimalistinis mažiausias stalelis

Dar gyvenimo pokyčiai diktuoja ir kitą rašomojo stalo tendenciją. Dabar daug kas dirba namuose, įsirengdami čia mažytį ofisiuką, kažkur kampelyje. Namai aišku labai maži, tad ir tas stalelis nedidelis. Bet apie ką čia kalbame? Apie tai, kad mažiausias minimalus stalelis staiga tampa tikrai labai mažas ir gali vos tilpti į mažiausią namų kampelį. Jį naudoja darbuotojas, kuris iš tiesų tik pasideda ant to stalelio kompiuterį ir daugiau nieko, o tada dirba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *