Veterinarai Vilniuje paaiškino, kodėl negalima savarankiškai gydyti gyvūnų

Kiekvienas šeimininkas žino, kas jo augintiniui geriausia. Tai sena, laiko patikrinta taisyklė, kuria abejoti nelabai ir galime. Augindami mylimą šunį ar katę, šešką ar žiurkėną, puikiai susipažįstame su jo charakteriu, matome, kada gyvūnas negaluoja, suprantame, kuomet jis nelaimingas ir prašo pagalbos. Vis dėlto, veterinarai Vilniuje primena, kad net ir matydami jog gyvūno sveikata šlubuoja, neturėtumėte jo gydyti savarankiškai. Žinoma, jei sveikatos sutrikimai nėra rimti, pvz., gyvūnas vemia ir jūs žinote, kad jam reikia duoti vandens, galite imtis atitinkamų veiksmų, tačiau esant sunkesniam atvejui (pvz., jei gyvūno vėmimas nesiliauja), būtina kreiptis į profesionalius veterinarus, kurie suteiks jūsų augintiniui visą reikiamą pagalbą ir užkirs kelią rimtoms sveikatos problemoms.

Kodėl negalima atidėlioti vizito pas veterinarą?

VeterinarijaVeterinarai pastebi, kad viena didžiausių problemų yra žmonių nepasitikėjimas veterinarijos klinika, manymas, kad čia esantys specialistai dirba tik dėl pinigų ir iš tiesų nejaučia jokios meilės augintiniams. Toks požiūris yra iš esmės klaidingas. Profesionalūs veterinarai daug metų mokosi ir nuolatos gilina savo akademines žinias, kad galėtų tiksliai diagnozuoti ligą ir suteikti jūsų augintiniui geriausią pagalbą, kokią jis gali gauti. Žinoma, būtina bendrauti su kvalifikuota ir ilgametę patirtį turinčia veterinarijos klinika. Atidėliodami vizitą pas veterinarą rizikuojate savo augintinio sveikata ar net gyvybe, pvz., jei augintinis suvalgo nuodų arba jam įkanda pavojingas ligas nešiojanti erkė, tik nuo jūsų greitos reakcijos priklausys augintinio likimas. Kelias dienas laukdami namuose ir bandydami gyvūną gydyti savomis priemonėmis, galite jį prarasti amžiams.

Specialistų pagalba būtina ir dėl to, kad modernios veterinarijos klinikos dirba su šiuolaikiška, patikima ir tikslia įranga, kuri padeda diagnozuoti ligas, jų stadijas ir paskirti tinkamiausią gydymą konkrečiu atveju, pvz., gali būti, kad gyvūnas atrodo nusilpęs ir liūdnas, tačiau jokių išorinių pažeidimų nematote. Tokiu atveju būtina atlikti kraujo ir šlapimo tyrimus, įvertinti vidinių organų būklę, atlikti rentgeną ir pan. Labai svarbu pas veterinarą apsilankyti net ir tuomet, kai gyvūnas susižeidžia, pvz., įsipjauna koją, kad pavyktų išvengti infekcijos patekimo į kraują, kad būtų sustabdytas kraujavimas ir gyvūnas nenusilptų.

Veterinarijos klinikos – gydymui ir profilaktikai

Nepriklausomai nuo to, kokios problemos kamuoja jūsų augintinį, dėl jo paties gerovės neatidėliokite vizito pas kvalifikuotą specialistą ir spręskite problemą ankstyviausioje jos stadijoje. Taip būsite tikri, kad jūsų augintinis augs sveikas ir laimingas. Nepamirškite ir profilaktinių vizitų pas gydytojus, kurie patikrins gyvūno būklę ir užkirs kelią rimtesnėms sveikatos problemoms. Be to, dažniau lankydamasis pas veterinarą augintinis pripras prie jo draugijos, todėl vėliau nekils sunkumų ir veterinarijos klinikoje gyvūnas jausis saugiai ir drąsiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *