Saugumo patarimai: kad nedingtų duomenys

Kaip apsaugoti kompiuterio duomenis?Kai mano sesei prireikė data recovery service London, supratau, kad kone visiems iš mūsų bent kartais gyvenime prireikia tokios paslaugos. Lyg koks velnias būtų užkeikęs, mes kažkaip vis nemokame normaliai išsaugoti duomenų. Tikriausiai Antikos palikimas geriau saugomas per tūkstančius metų, negu mūsų duomenys kompiuteriuose, kurių neapsaugome patys nuo savęs. Mes juk žinome, kad kompiuteriai genda, kad visada yra tokia rizika jiems sugesti, tad kodėl nesisaugome? Juk ar tai būtų micro sd card recovery, ar didelio hard drive, visada yra labai nesmagu drebėti iš baimės laukiant rezultato – ar pavyks atkurti duomenis. Štai keletas patarimų, kaip kaupti duomenis, kad vėliau netektų graužtis nagų dėl jų dingimo.

Mažos laikmenos

Jeigu jums taip patinka, kol iki galo nesandėliavote failo toje saugykloje, kurioje jis liks visam laikui, galite failus tiesiog įrašyti į mažesnes laikmenas. Tarkime, tai gali būti USB lazdelės arba nedidelės HD kortelės. Visa tai jūs galite padaryti patys. Tarkime, jūs turite savo nuotraukas foto aparato HD kortelėje. Tada įrašote jas į kompiuterį. Jeigu manote, kad jos galiausiai liks tik kompiuteryje, tada negerai. Kompiuterį turite traktuoti kaip laikiną stotelę. Kol nuotraukos joje – netrinkite ir iš kortelės. Tik kai iš kompiuterio bus perkelta dar kažkur saugiau, galėsite ištrinti ir iš savo mažos laikmenos.

Didelės laikmenos

Didelės saugios laikmenos gali būti kompaktiniai diskai su keliais gigabaitais. Tačiau jie šiais laikais jau vis mažiau darosi populiarūs dėl to, kad mažėja poreikis ir išvis CD turėti. Keičiantis kompiuterių modeliams, populiarėja vis mažesni, lengvesni, plonesni. Tokie, kuriuose nebūna integruota kompaktinių diskų grotuvo. Kai taip yra, negalite tikėtis, kad kažkaip išvis tuos duomenis saugosite senoviškoje laikmenoje. Taigi, pati patogiausia ir populiariausia saugykla – išorinis kietasis diskas. Tai populiarus dalykas, kurį naudoja daug kas. Jis gali talpinti nuo 500 GB iki kelių terabaitų.

Virtualios duomenų bazės

Jeigu tingite kaskart kopijuoti į prijungtą įrenginį, tuomet kurkite skaitmenines kopijas. Tam tinka DropBox, GoogleDrive ir debesų kompiuteryje Cloud. Kadangi duomenys tėra skaitmeninė informacija, lengvai ją galite patalpinti virtualioje erdvėje. Blogiausiu atveju, svarbius dokumentus kaupkite elektroniniame pašte kaip laiškų priedus.

Antroji kopija

Taisyklė visada ta pati – turėti antrąją kopiją. O labai svarbių dokumentų – ir trečią ar ketvirtą. Juk jums kambaryje vietos nepradės niekas užimti daugiau, jeigu į kažkurį tuščią USB atmintuką įrašysite savo magistrinį darbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *