Paslaptys dirbant valytoja

Londono valymo paslaugosNe paslaptis, kad lietuviai dažnai karjeros laiptais (o gal – karjero?) svečiose šalyse pradeda lipti nuo juodžiausių darbų. Tokia profesija kaip London cleaning services yra ne vieno lietuvio pragyvenimo šaltiniu virtęs dalykas. Man taip pat teko karjerą pradėti būtent nuo tokių pareigų. Reikia pasakyti, kad office cleaning companies in London yra kelių rūšių. Vienos yra tos, kurios visą laiką sistemingai valo tuos pačius objektus. Kitos Londone teikia valymo paslaugas bet kam, kam tik jų prireikia. Man teko dirbti būtent su antrosios rūšies kompanija, taigi, tekdavo nuolat vykti į visokias skirtingas vietas ir ten valyti viską iš peties. Paklauskite bet kurio valytojo – mūsų darbe pamatyti galima daug daugiau, negu rasite išviešintų paslapčių bulvarinėje spaudoje. Bulvariniai žurnalistai turėtų padirbti valytojais – jie susidurtų su daugybe paslapčių ir tikrai turėtų apie ką rašyti.

Nuo juodosios buhalterijos iki vakarėlių liekanų

Aišku, kad tada, kai keliauji valyti ofisų, tai nesitiki, kad biuruose rasi kažko trikdančio. Atrodo, žmonės turėtų patys pasirūpinti verslui riziką keliančių dokumentų sunaikinimu. Tačiau panašu, kad daug kam neateina į galvą. Taigi, nuo pačių pirmųjų iškvietimų teko susidurti su tokiomis šiukšlėmis, kurios mokesčių inspekcijoms būtų sukėlę daug įvairių klausimų. Tačiau net ir ofisuose pasitaikydavo vakarėlių šiukšlių. Natūralu, juk žmonės po darbų mėgsta ir ką nors atšvęsti. Gimtadienį, sutarties pabaigą ar pradžią, ar tiesiog niūrią eilinę dieną. Nesmagu rinkti tada šiukšles kaip iš viešbučio kambario. Ir kartu labai atsakinga – žinai, kad turi surinkti viską. O neblaivūs darbuotojai gal jautėsi šiek tiek nesmagiai, kad šventė būtent biure, todėl stengėsi tas visas šiukšles kažkur paslėpti. Tad tekdavo net ir lįsti kartais į lentynas bei stalčius tam, kad įsitikinčiau, jog ten nėra nieko gėdingo, ką reikėtų sutvarkyti. Prabangiuose apartamentuose apskritai būdavo galima rasti visko, dar daugiau, negu biuruose.

Žmonės traktuoja įvairiai

Kartais susilaukiu ir visokių replikų dėl savo darbo. Pavyzdžiui, žmonės klausia, kodėl mano kažkokie pažįstami neva „jau seniai įsitvirtino Londone“, o aš ir toliau dirbu čia šiuos darbus. Tai man nėra nemalonu, tai manęs nežeidžia. Taip klausia tie, kurie niekada nebandė kabintis į gyvenimą savarankiškai šioje šalyje. Žmonės, kurie neįsivaizduoja, kokia konkurencija yra net dėl šito valytojo darbo. Taigi, žmonės traktuoja mane įvairiai. Vietiniai emigrantai paprastai palaiko, o kartais ir pavydi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *