Lego: įdomūs istorijos faktai

Legošimtai šeimų. Maža to, būtent Lego gaminiai yra vadinami viena geriausių priemonių tiems, kurie nori lavinti vaikų kūrybiškumą ar ieško dovanų įvairaus amžiaus vaikams. Ir nors apie Lego šiandien žinoma iš tiesų nemažai, dėmesį verta atkreipti į tai, jog turbūt nedaugelis galėtų įvardinti svarbius Lego istorijos faktus. Belieka tik pridurti, kad istorija iš tiesų yra spalvinga ir įdomi, todėl siūlome puikią galimybę susipažinti su svarbiausiais faktais.

Su jumis kartu jau nuo 1947 metų

Lego istorija prasidėjo jau labai seniai, o pagreitis įgautas dar 1947 metais. Būtent šiais metais buvo įsigytas 30 000 kronų kainuojantis įrenginys, skirtas plastiko žaislams gaminti. Netruko praeiti dveji metai ir įmonė jau siūlo iš tiesų nemenką asortimentą – maždaug 200 medinių bei plastikinių, tarpusavyje kimbančių kaladėlių. Galime tik įsivaizduoti, kiek daug skirtingų gaminių galima buvo iš jų surinkti. Vis dėlto, svarbu paminėti ir tai, jog tokios kaladėlės, kokias esame įpratę matyti šiandien, atsirado gerokai vėliau – tik 1958 metais. Na, o1955 metais buvo pristatyta Lego žaidimų sistema.

Iš kur kilo pavadinimas?

Ne ką mažiau svarbu žinoti ir tai, iš kur kilo šios garsios kompanijos pavadinimas. Pasirodo, šis garsus vardas gimė labai seniai – dar 1934 metais. Atsirado labai paprastai – tiesiog buvo sujungti du danų kalbos žodžiai, kurie, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia žaisti gera. Belieka tik daryti išvadą, jog taiklesnį pavadinimą sugalvoti būtų buvę sunku – tūkstančiams vaikų visame pasaulyje iš tiesų labai gera žaisti.

Dar keletas svarbių faktų

Nors Lego istorija šiandien yra laikoma sėkmės istorija, dėmesį verta atkreipti į tai, jog būta ir skaudžių praradimų – štai, pavyzdžiui, Antrojo pasaulinio karo metu, nacių okupacijos metu, vienas iš įmonės fabrikų (tuometinis buvo Bilunde), buvo sudegintas. Galima tik pasidžiaugti, jog patirti nuostoliai nesužlugdė tikėjimo kompanija. Svarbus yra ir kitas istorijos faktas. Tiesa, pastarasis kur kas linksmesnis – 1968 metais tame pačiame Bilunde buvo atidarytas pirmasis Legolendas. Belieka tik pridurti, jog jis sulaukė didžiulio susidomėjimo ir tūkstančių lankytojų. Legolendai išliko populiarūs iki šių dienų – kasmet juos aplanko daugybė suaugusių ir mažamečių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *