Kokį katilą pasirinkti?

Jei yra svarstoma apie naujo šildymo katilo įsigijimą, tokiu atveju tikrai neretai yra pagalvojama apie tai, koks pasirinkimas galėtų būti pats geriausias. Šiandien vienas populiariausių pasirinkimų – tai granulinis katilas, tačiau taip pat galima rinktis ir kieto kuro, dujinius ir elektrinius katilus. Taigi, kuris šių pasirinkimų gali būti pats palankiausias?

KatilaiJei yra norima, kad katilo išlaikymas kainuotų kuo pigiau, tokiu atveju puikiu pasirinkimu gali būti kieto kuro katilas,tačiau neretai minties įsigyti tokį šildymo įrenginį atsisakoma dėl to, kad katilas reikalauja gana nemažai priežiūros, o taip pat tenka pagalvoti apie tai, kaip galima būtų sandėliuoti kietą kurą, kadangi jis paprastai užima ne taip ir mažai vietos.

Granulinių katilų išlaikymas paprastai kainuoja brangiau nei kieto kuro katilų, tačiau tokius katilus yra daug paprasčiau prižiūrėti, o granulės tikrai neužima daug vietos namuose. Taip pat jie yra saugesnis, ir granulinių katilų pasirinkimas yra tikrai labai platus. Granulinis katilas gali puikiai pasiteisinti iš tiesų dažnose situacijose, tad nieko stebėtino, kad toks pasirinkimas tampa vis populiaresnis.

Elektriniai katilai kainuoja pigiausiai, tačiau jų išlaikymas paprastai kainuoja brangiausiai, tad norint, kad katilo išlaikymas nebūtų labai brangus, toks pasirinkimas pasiteisina tikrai ne visada. Žinoma, tokius katilus yra tikrai labai paprasta prižiūrėti ir saugu naudoti, tačiau juos išlaikyti paprastai yra tikrai nepigu.

Dar viena galimybė – tai dujiniai katilai, tačiau jie gali būti naudojami tik tuo atveju, jei į namus yra atvestos gamtinės dujos. Priešingu atveju apie tokį sprendimą svarstyti net neverta. Šiuos katilus naudoti yra pakankamai paprasta ir saugu, tačiau ne visada galima būti tikriems, kad šių katilų išlaikymo kaina bus pakankamai nedidelė: tenka pripažinti, kad dujų kaina nuolat kinta, tad ne visada galima numatyti, kiek gali kainuoti šio katilo išlaikymas.

Taigi, pasirinkimo galimybės gali būti kelios, ir visada svarbu pagalvoti apie tai, kokie kriterijai jums yra patys svarbiausi: išlaikymo kaina, paties įrenginio kaina ar jo priežiūros paprastumas. Jei dvejojate dėl savo pasirinkimo, visada galite tiesiog pasikonsultuoti su specialistais, ir jie tikrai jums galės patarti, kokios pasirinkimo galimybės galėtų geriausiai pasiteisinti. Specializuotose katilų parduotuvėse visada galima rasti pakankamai gausų siūlomų katilų pasirinkimą, tad kiekvienu konkrečiu atveju tikrai bus galima atrasti pačius geriausius sprendimus, kurie galėtų iš tiesų puikiai pasiteisinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *