Kaip naują derinti su senu

Pastaruoju metu iš muziejų ir galerijų gyvenimui vėl prikeliami senoviniai baltai. Sumanūs dizaineriai, gerą skonį turintys žmonės žino, kaip seną suderinti su nauju, todėl jie jau dabar gali duoti patarimų, kaip savo senovinius baldus prikelti naujam gyvenimui.

Svarbiausia – tvarka

Seni baldai naujame butePirmiausias ir svarbiausias galiojantis principas turi būti tvarkos. Senoviniai baldai turi itin daug potencijos sukelti kažkokius nemalonius netvarkos pojūčius. Jie turi būti prižiūrėti, normaliai atrestauruoti, neklibėti, nebūti nutrintais dažais, nulupinėtais. Tą priežiūrą jūs visada galite atlikti pas tuo užsiimančius meistrus, tik reikia to nebijoti padaryti, reikia tą pasistengti susitvarkyti laiku. Jeigu apstatysite namus kažkokiais klibančiais, virvutėmis aprišinėtais, dulkėtais ir apsilupusiais baldais, tai turėsite ne senovinius baldus, o tiesiog senus. Ir atrodys, kad gyvenate taip tik laikinai – iki remonto, iki tol, kol viskas bus tinkamai sutvarkyta. Tad stenkitės laikytis tvarkos tiek prižiūrėdami baldus, tiek apskritai tvarkydami visą kambarį, nuvalant dulkes ir panašiai.

Sluoksniuokite senienas su naujienomis

Jeigu pasistatėte senovinį ąžuolinį stalą, tai būkite tokie malonūs ir netieskite čia vašeliu nertos servetėlės. Jeigu norite turėti senienas ne kaip senienas, o stilingą dalyką, venkite to, ką matote kiekvienos močiutės priplėkusiame bute. Reikia įvesti daugiau elektronikos, apie šiuos laikus bylojančių detalių. Tačiau senovinis baldas neturi ir stovėti čia kaip koks ateivis iš Kosminės Odisėjos, atsiradęs čia nekviestas ir į nieką nepanašus. Jeigu jau derinate senieną su naujiena, tai derinkite ją ir su kitomis senienomis. Pasistatėte antikvarinę sofą – pasikabinkite ir senovinį laikrodį, kažkur pastatykite trikojį senovinį staliuką. Kai viską tinkamai suderinsite, turėsite pačius gražiausius namus.

Turėkite aiškų stilių

Na ir žinoma, neišsižadėkite savo asmeninio stiliaus. Pagalvokite, kas pas jus būna visuose namuose, kas yra jūsų kaip namų ženklas? Gal visada pasistatote ant stalo artimųjų nuotraukas rėmeliuose, o gal prikraunate į lentynas daug knygų ryškiais viršeliais. Gal pasikabinate specialius paveikslus su auskarais ir papuošalais, o gal negalite gyventi be kambarinės gėlės. Daugybė dalykų, kurie vaizduojami interjero žurnaluose, veikia taip pat, kaip ir ant manekenės aprengti drabužiai iš mados kolekcijos. Žurnale viskas atrodo vienaip, o gyvenime vis tiek viską padarote individualiai, priderinate prie savo pomėgių, savo asmeninio stiliaus. Todėl, net jeigu einate į šią rizikingą, bet ir neabejotinai daug džiaugsmo suteiksiančią sritį, būtinai leiskite sau kažką padaryti tiesiog pagal save.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *