Kažkam traktoriai – jau muziejaus verta egzotika. O kažkam kitam – kasdienybė ir nuolatinis pragyvenimo šaltinis.
Kaime matai visai kitokias mašinas
Netoli pagrindinio kelio gyvenantis ūkininkas sako, kad pravažiuojantys traktoriai, miškovežiai, sunkioji žemės technika – tai pagrindinis transportas, kurį dažniausiai mato. "Šis kelias jungia kelis nedidelius miestelius, tad KET turbūt būtų apibūdintas kaip kelias su betono danga, ar kažkas panašaus. Tikrai galiu pasakyti, kad prieš dvidešimt metų, kada Lietuvoje automobilių dar buvo mažiau nei dabar, čia pravažiuodavo dideli automobilių srautai, lengvųjų automobilių, nes būdavo daugiau gyventojų regione. Dabar gyvena tik keletas ūkininkų, todėl ir automobiliai, transportas čia visuomet važinėja atitinkamas. Lengvuosius automobilius visus pamatome kaip Gariūnų turguje išrikiuotus, kai nuvažiuojame į Vilnių – ten bet kurioje sankryžoje tiesiog taip jie visi stovi", – sako jis.
Turi daugiau nei miestiečiai, bet anie jaučiasi turtingesni
Kaip pastebi ūkininkas, miesto gyventojai dažnai gyvena mažame kišenės dydžio bute, kurį pirko už milžinišką paskolą, neturi automobilio net, pusę algos atiduoda paskolai arba nuomai, ir didžiuojasi tuo, kad turi tiek daug. Tuo tarpu, ūkininkai turi fermas, pilnas gyvulių, turi hektarus laukų, užsodintus derliumi, turi namus, ūkinius pastatus, turi pilnas pastoges traktorių, kombainų, turi geras lengvąsias mašinas, dažnai džipus, keturiais varomus, kad galėtų visur pravažiuoti. Ir miesto žmonės sako, kad kaime žmonės visi vargsta ir galo su galu nesuduria, ir nieko neturi, ir nieko nemato… Aš su šeima beveik visą žiemą atostogauju užsieny, kada nebe darbų sezonas, ir mums užtenka viskam", – sako jis.
Gyveni sveikesnį gyvenimą
Kaip džiaugiasi ūkininkas, kaime gera gyventi labai sveiką gyvenimo būdą. Tą daryti tiesiog lengva. Visų pirma, gyveni gamtoje, kur oras yra švarus, ir tai labai didelis pliusas. Dirbti taip, kad gali dažnai būti saulėje. Tikrai nelenki nugaros laukuose, bet nuolatos apeini savo ūkį, apžiūri. Kažką kartais ir pats padarai. Sėdi į traktoriuką, pavažiuoji, išlipi ir pan. Vasaros nuostabios – eini prie ežero, prie upės, miškuose renki grybus ir uogas.
Kultūrinio gyvenimo momentai
Didžiausias trūkumas, kaip sako ūkininkas, tai tas kaimo nuomiris, kuomet kaime nebelikę jaunų šeimų. Dėl to nėra visokeriopos kūrybos. Nėra švietimo, nėra kultūros. Visas šis smegenų ir sielos dalykas vyksta miestuose, o kad ten nuvažiuotum, turi specialiai išsiruošti. Taip pat, kaip ir miesto žmogui tenka išsiruošti į gamtą.
Šiais laikais kaimas ir žemės ūkis tikrai labai patobulėjo. Važiuoji per kaimą ir matai įvairius modernius sprendimus, pavyzdžiui angarus tiek technikai, tiek pačiam ūkiui, tiek derliaus sandėliavimui, kas yra labai kokybiškas sprendimas.