Pirmieji mokyvai vadovams

Nors dar nesu vadovo pozicijoje, tačiau mokymai vadovams sukėlė susidomėjimą. Atėjo metas ir man daryti posūkius savo karjeroje. Taigi, nuėjau į tuos mokymus ir gavau tokios informacijos, kurią tikrai pavadinčiau vertinga bei tokia, kurią vėliau tikrai pritaikysiu savo karjeroje. Štai mano įspūdžiai iš šių mokymų vadovams, kuriuose teko ir teoriškai ir praktiškai susipažinti su daugybe vadovavimo aspektų.

Vadovo psichologija

Vadovų mokymaiPats svarbiausias dalykas, kurį nuo pat pradžių akcentavo mokymai vadovams, tai yra psichologija. Kuo vadovas skiriasi nuo pavaldinio? Dažniausiai tai yra tik dominavimo klausimas, bent jau taip atrodo iš išorės. Vadovai niekada nebūna kažkokie tylūs pasislėpę į akis žiūrėti bijantys žmonės. Tai visada yra labai ryžtingi, daug siekiantys, darantys milžinišką įtaką žmonės. Norisi sekti jų pavyzdžiu, norisi eiti jiems iš paskos ir keliauti kartu per Juodąją jūrą – jeigu tai tikras geras vadovas. Jeigu tai žmogus, kuris atrodo ne savo vietoje, visus labai nervina, o per kiekvieną pietų pertrauką jam už nugaros netyla apkalbos, tada tas vadovas tikrai nėra geras. Psichologijoje sutelpa labai daug dalykų. Kartais net ir vadovai, kuriems nesiseka valdyti firmos, būna vis tiek mėgstami ir visi darbuotojai ir toliau jais tiki.

Tad vadovas yra pirmiausiai psichologinis modelis. Jis turi gebėti įtakingai ir gražiai sutarti su pavaldiniais, turi padaryti taip, kad jie patys norėtų vykdyti užduotis. Tačiau vadovas niekada nenusileidžia ant per žemo laiptelio ir netampa eiliniu. Tokia jau ta vadovo psichologija ir nieko čia nepakeisi. Taip pat jam reikia mokėti daryti įtaką partneriams. Tad reikia paklausti savęs, ar gali būti toks psichologiškai stiprus žmogus, ir sužinosi, ar gali būti vadovas. Gal tai ne tavo charakteris, tada tau užtektų būti tik direktoriumi.

Nebūti auksarankiu

Jeigu administruoji didelius darbas, pagrindinis dalykas yra visada ieškoti darbuotojų, kurie būtų patys geriausi savo srities specialistai. Jie turi mokėti savo dalyką labai gerai, ir neturi mokėti kitų dalykų gerai. Tau reikia giliai savo sritį išmanančio, o ne specialisto.

Sistema yra svarbu

Na, ir galų gale, reikia tikėti sistemos galia. Sistema – tai surūšiuota, suklasifikuota informacija ir jos valdymo būdas. Informacija yra viskas, kas vyksta. Jeigu niekas nebus surūšiuota, tada nepavyks valdyti, todėl kiekvienas vadovas turi turėti valdymo, sprendimų priėmimo ir visų strategijų aptarimo strategiją. Tai – vienas svarbiausių vadovavimo žingsnių.

1 mintis apie “Pirmieji mokyvai vadovams”

  1. Na, manau, pirmiausia reikėtų išmokti laiko planavimo įgūdžių bei pasirinkti kokius darbus atliksite patys, o kuriuos perleisite savo darbuotojams ar net agentūroms. Pavyzdžiui, įdarbinimo agentūros gali greitai bei profesionaliai surasti reikiamą darbuotoją tiek gyvenantį Lietuvoje, tiek užsienyje. Pastaruoju atveju agentūra pasirūpins visais reikiamais dokumentais bei supažindins jus su užsienieciu idarbinimo tvarka lietuvoje .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *