Medinės durys vaikų kambaryje

Jei pasižiūrėtume į savo gyvenamąją vietą ne tik kaip statybinį darinį, bet ir kaip psichologinį, istorinį palikimą, pamatytume, kad net ir vaikų kambario medines durys turi savo nepaprastai ilgą ir įdomią istoriją. Ką mums pasakoja medinės vaikų kambario durys?

Lipdukai

Durų pasirinkimasJeigu medinės durys papuoštos lipdukais, tai jie visada labai gerai žymi tam tikrą konkretų laiką. Taip, kaip archeologai stebi kokius nors kultūrinius sluoksnius reljefe, žemės sluoksniuose, ir pagal tai pasako, iš kurio tai laikmečio, taip tokie ženklai kaip lipdukai ant durų irgi mums atskleidžia, iš kokio laikmečio šis palikimas pas mus patenka. Tarkime, jeigu tai yra lipdukai su Senio Elenkenio žvaigždėmis, tai iškart galime prisiminti tuos senus laikus prieš 10 – 15 metų, kai žmonės visi žiūrėjo televizorių ir labai laukė, kol kas nors jiems padovanos naujus plastikinius langus. Galime pastebėti, kad lipdukų bus daug iš kramtomųjų gumų. Tam tikru metu buvo populiari„Turbo“ arba „Love is“, kaip ir daugybė kitų gumų. Pagal tai, kokie lipdukai ant durų suklijuoti, mes galime pasakyti, kokiais laikais tai padaryta. Nors ant durų ne taip ir dažnai klijuojami lipdukai, dažnai vaikai mėgsta juos klijuoti ant šaldytuvų. Net ir tuos violetinius rombo formos lipdukus nuo apelsinų.

Plakatai

Mes tikrai visi esame matę plakatus ant medinių durų ir kitokių vietų. Iš tiesų plakatus paprastai būtent vaikai ir paaugliai labiausiai mėgsta. Pagal tai, kokias muzikos grupes ar aktorius jie tam tikru metu dievina, galima pasakyti ir kiek metų tada jie buvo arba, kokiu metu viskas buvo klijuojama. Taigi, su plakatais čia viskas labai paprasta, jie turbūt lengviausias būdas nusakyti, kada vyko vienas ar kitas dalykas.

Paišymai

Galbūt sunkiausia apie laiką kalbėti leidžia paišymai. Įvairios nupieštos ar įrėžtos žymės į medines duris rodo kažką kitą. Vaikai labai mėgsta įrėžti savo inicialus, net jeigu jie ne taip ir gražiai atrodo kartu. Piešiant jie mėgsta padarytikokias nors širdeles ir panašiai. Taigi, jeigu jums įdomu, kokias istorijas pasakoja vaikų kambario durys, galite jas apžiūrėti bet kada. Netgi būtų galima padaryti savotišką ekspoziciją su kambarių durimis, apklijuotomis visokiaisdalykais bei apipaišytomis. Kuo daugiau tokių durų būtų, tuo darbas ir ekspozicija atrodytų įdomesni. Žinoma, reikia turėti ir platesnį kontekstą, kieno tos durys yra – gal jos yra iš specifinės aplinkos, o gal specifinių žmonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *