Kaip keičiasi mūsų oda

Tie, kam rūpi organic skincare online, neišvengiamai pastebi, jog oda keičiasi. Kinta ir mūsų veido bruožai, ir tas audinys, kuriuo esame padengti – oda. Rūpinimasis savo oda, jos maitinimas ir švaros palaikymas, saugojimas nuo kenksmingų poveikių daro pokyčius taip pat, kaip ir laikas.

Laiko pokyčiai

Odos priežiūraJeigu pateksite pas dermatologą, jis jums pasakys, kad odą labai dažnai mėgstama skirstyti pagal tai, kiek laiko ji jau nugyveno. Gali būti jauna, paauglio, brandi oda. Paprastai pati ploniausia ir sveikiausiai oda yra vaiko. Ji yra natūraliai tampri, elastinga, jai poveikį padaro tik neatsargus vaikų elgesys, kai kažkur griūnama, nusibrozdinama ir kitaip susižeidžiama. Tačiau, ne veltui ji tuo metu ir būna tokia švelni bei sveika. Vaikas auga stulbinančiai greitai, todėl ir ta oda labai greitai atsinaujina. Vėliau, paauglystėje, brendimo metu, žmoguje įvyksta daug pokyčių. Tie organizmo pokyčiai atsispindi odoje. Dažniausiai tai nutinka dėl kintančių lytinių hormonų, kurie nulemia ir spuogus, paraudimus ant odos, visokius kitokius vizualiai puikiai matomus dalykus. Kai oda subręsta, iki kokių 25 metų ji išlieka tokia pati elastinga, graži. Na, o vėliau ima raukštėtis, vysti, džiūti. Šis poveikis daugumai žmonių yra labai nemalonus, daug nemalonesnis, nei paauglystės spuogai. Visi žino, kad po spuogų bus kažkoks žydėjimas ir grožis, tačiau šiais reklamos ir medijų laikais atrodo, kad brandesnė oda jau negali būti tokia pat graži kaip jauniausio žmogaus. Tad su senatvės požymiais bandoma kovoti visomis įmanomomis priemonėmis. Taip, kaip used cars London yra ne tokios patrauklios, kaip naujos, taip pat ir oda – dažniausiai žavi ta, kuri būna jauna, skaisti kaip žiedelis.

Išoriniai veiksniai

Odai didelę įtaką daro išoriniai veiksniai. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate labai purvinoje teritorijoje, kur užterštas oras. Jeigu oda gauna labai daug saulės spindulių, o gal nuolat save nuodijate nikotino dūmais. Taip pat ir tiesioginiai neatsargūs prisilietimai negali ant odos būti nepastebimi, tai neišvengiamai matoma visiems. Taigi, oda yra ta vieta, kur viskas puikiai matosi.

Oda – organizmo veidrodis

Įdomu tai, kad žmogaus gyvenimą gali pamatuoti tiesiog pažvelgęs į jo odą. Jei žmogus gerai sveikai maitinasi, pakankamai miega, patiria nedaug streso – tuomet ir jo oda dažniausiai yra graži. Ir žmogus atrodo sveikas, laimingas. Jeigu patiria daugiau streso, per daug vargsta, nevalgo sveiko maisto, viskas ir vėl matosi jo odoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *