Kada ir kas gali gauti kreditą?

Nuo 1970 metų vakarų pasaulyje žmonės nebegalėjo išgyventi be kredito. Atsirado ir paplito kreditinės kortelės, vartojimo ir būsto paskolos pasidarė kažkuo, ką gali gauti paprastas žmogus. Atsirado ir daug kitų iki tol neregėtų galimybių pasinaudoti įvairiomis paslaugomis, kurios turėjo pagerinti žmonių gyvenimo kokybę. Tam tikra prasme tai pasidarė neišvengiama po to, kai darbo vietos pradėjo būti perkeltos į trečiojo pasaulio šalis. Paskolos ir kreditai buvo turbūt vienintelis būdas išlaikyti ar net pagerinti savo gyvenimo kokybę.

Greitieji kreditaiSavaime suprantama, kad Lietuvoje viskas prasidėjo gerokai vėliau nei kitur. Mes buvome rytinio bloko dalimi, todėl tokie dalykai kaip nepriklausomi bankai ar paskolos apskritai buvo už suvokimo ribų. Tai jokia prasme nebuvo žmonių kasdienybės dalimi. Lietuvoje viskas iš pradžių prasideda su komerciniais bankais. Tačiau jiems nespėjus įsibėgėti, prasideda jų griūtis. Todėl reikėjo laukti tūkstantmečio pradžios, kad Lietuvoje pradėtų plisti tai, kas vakaruose jau senai buvo tapę norma: kredito kortelės, vartojimo paskolos ir t.t.

Bet tikroji istorija prasideda dar šiek tiek vėliau, įsibėgėjant šiam tūkstantmečiui: atsiranda greiti kreditai. Jie pakeičia viską iš esmės. Daug žmonių kasdienybė pasikeičia, nes dabar jiems atsiranda papildomas rūpestis: kaip pasirūpinti papildomomis išlaidomis, kurios susidaro dėl būtinybės grąžinti kreditą ir už tai mokėti palūkanas, kurios greitam kreditui yra priskaičiuojamos labai didelės, net palyginus su kredito kortelių mokesčiais ir palūkanomis.

Dėl įvairių aplinkybių greitas kreditas perėjo kelias metamorfozes iki kol atsidūrė toje vietoje, kurioje yra dabar. Ir dabar, skirtingai nei anksčiau, greiti kreditai nebėra kiekvieno teisė. Dabar yra ribos, kurias peržengus gauti kreditą būna neįmanoma. Tai kada ir kas gali gauti kreditą?

Pilnamečiai LR piliečiai

Nesvarbu visi kiti dalykai, pirmiausia žmogus turi būti pilnametis lietuvis, kuris gyvena ir dirba šioje šalyje. Nors dirbti galima ir užsienyje, bet svarbu, kad vieta, kurioje yra gyvenama, nėra deklaruota užsienyje. Dalis įmonių skolina žmonėms nuo 21 metų, todėl kartais vien būti pilnamečiui, kad gauti kreditą neužtenka.

Įsiskolinę, bet ne prasiskolinę

Ar gali gauti paskolą turintys įsipareigojimų? Taip, bet reikia suprasti esminį skirtumą tarp įsiskolinusio žmogaus ir prasiskolinusio. Turėti įsipareigojimų yra viena, bet turėti jų per daug – visai kita istorija. Jei skolų bus per daug ir jie suvalgys didelę jūsų pajamų dalį, tuomet geriausiu atveju jums padės refinansavimas ir tik tuomet galėsite gauti paskolą su įsiskolinimais. O jei skolos sudarys tik nedidelę dalį pajamų, tuomet nesvarbu kiek skolų turėsite – pasiskolinti niekas jums neuždraus.

Turintys darbą ir pajamas

Svarbu turėti ir pajamas. Paskolos bedarbiams Lietuvoje nebėra realistiškai, kaip tai buvo anksčiau. Dabar įmonei iš kurios skolinatės reikia įrodyti, kad turite darbą ir turite pajamas. Tik tuomet galėsite pasiskolinti. Jei darbo neturite – sėkmės ieškant paskolos neoficialiai, nes iš LB registruotų įmonių jums pasiskolinti tikriausiai nepavyks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *